Godło Rzeczpospolitej Polskiej  Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu  Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu  Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu  Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu  Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu 

Gimnastyka sportowa

Gimnastyka sportowa jest jedną z odmian gimnastyki, z tradycjami sięgającymi starożytności. Początkowo gimnastyka służyła do harmonijnego rozwoju ciała i osiągania sprawności fizycznej. Z czasem stała się dyscypliną sportową. Już od pierwszych igrzysk stała się dyscypliną olimpijską. Sport ten jednak nie należy do łatwych!

W naszej szkole (Zespół Szkół Sportowych) uprawiają ten sport zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Dodatkowo chłopcy trenują piłkę nożną oraz ręczną.

Gimnastyka sportowa kobiet
Dziewczęta wykonują ćwiczenia na czterech przyrządach: skok przez konia, poręcze, równoważnia i ćwiczenia wolne, na których dziewczyny codziennie, niezmordowanie doskonalą elementy, żeby później dobrze wystartować na zawodach. W osiągnięciu mistrzostwa zawodniczką pomagają trenerzy, którzy swoim wysiłkiem i poświęceniem uczą dziewczyny trudnych elementów gimnastycznych.

Gimnastyka sportowa mężczyzn
Gimnastykę sportową mogą uprawiać chłopcy, lecz w ich przypadku trenuje się na sześciu przyrządach: skok, koń z łękami, kółka, ćwiczenia wolne, drążek i poręcze.

Zawody rozgrywane są we każdej konkurencji oddzielnie oraz w wieloboju. W obu przypadkach - indywidualnie i drużynowo.

W każdej dyscyplinie gimnastycznej istnieją ćwiczenia podstawowe, tak zwane obowiązkowe, które musi wykonać każdy zawodnik. Łącząc je i mieszając, zawodnik tworzy własny program ćwiczeń.

Na podstawie:
www.wikipedia.pl

Gimnastyka sportowa Gimnastyka sportowa Gimnastyka sportowa
Gimnastyka sportowa Gimnastyka sportowa Gimnastyka sportowa

Joanna Skowrońska - nasza absolwentka - była reprezentantką Polski w gimnastyce sportowej na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney 2000r. Reprezentowała również Polskę na IO w Atenach w 2004r.

Gimnastyka sportowa Gimnastyka sportowa

Strona Polskiego Związku Gimnastycznego - Wyniki, sylwetki zawodników.